Tatínkové si hrají s dětmi jinak a je to dobře!

Tátové vyhazují děti do neuvěřitelné výšky, nechají je válet se po zemi a nevadí jim ani, když jí hlínu. Hra s tatínkem bude vždycky jiná než s maminkou a je tak ta v pořádku!

V očích maminek je mužské pojetí hry nebezpečné, ovšem děti všechno to lechtání a vyhazování do vzduchu milují. S tatínky je prostě větší sranda, a i když se to zdá nespravedlivé, táta bude vždy ten rodič, za kterým půjde dítě se svým problémem jako první. Možná to způsobuje přirozený respekt, schopnost nadhledu nebo jen hrubší hlas, kdo ví?

V čem je ten rozdíl?

Asi každé matce to vrtá hlavou. I když její partner obléká miminko do stejných dupaček a krmí ho stejnou kašičkou, přesto je to jiné. Hlavní rozdíl je v přístupu. Zatímco ženy se snaží svým chováním a mluvou přiblížit svému děťátku, muži naopak promluví jen občas, za to hlasem zcela “normálním“. Nikdo netvrdí, že maminky jen žvatlají nesmyslná slova, rozdíl je však v intonaci. Tento nepatrný rozdíl dítě vnímá a díky tomu tak také vyrůstá a chápe rozdílnou roli matky i otce.

Rvačky jako zábava číslo jedna!

Není dítěte, které by se rádo ze srandy nepralo se svým otcem! Ač se se mohou zdát takové pranice nebezpečné, jde o důležitou součást vývoje dítěte. je dokázáno, že děti, které se svým tatínkem bavily rvačkami dokáží v dospělosti lépe ovládat svůj vztek a pochopit hranici mezi hrou a násilím.

Děti a tátové se baví, maminky se děsí

Tátové své potomky rádi škádlí, honí po zahradě, vyhazují, lechtají i pošťuchují. A zatímco si děcko užívá hru s tátou na letadýlko, maminka je zpovzdálí sleduje a prosí ať už přestanou, že je pozdě, zima, že se ušpiní apod. I z toho důvodu, je lepší, když mámy někdy neví, co děti se svými tatínky provádějí.

Důležitá rovnováha

Představte si, kdyby na světě existovala jen jedna strana, a ta by byla dovedená do extrému. Svět by tak okupovali lidé, kteří by se ustrašeně krčili v koutku, neschopní zariskovat nebo by žili jen nezodpovědní jedinci, kteří by všechno hnaly do krajností a nehleděli by na následky svého jednání. Proto je tak dobře, když je v rodině otec i matka. Děti tak vnímají už od malička, že dospělí nejsou stejní a každý řeší problémy, mluví i cítí jinak, i přes to jsou však schopni domluvy.

Hormon štěstí

Hormon štěstí vzniká u maminek, tatínků i dětí. Vzniká při hře, komunikaci nebo dotyku. Vědci se snažili zjistit, kdy tento hormon vzniká nejvíce , výzkumy ukázaly, že děti jsou šťastné stejně ať se mazlí s maminkami nebo blbnou s tatínky.

Oba rodiče tak dělají to správné!