Kvalitní spánek potřebuje každý z nás. V období těhotenství je obzvláště důležitý. Některé ženy však mají v tomto období problémy s nespavostí. Je to běžný jev. Co však dělat, aby se spánek upravil?
Může pomoci
- Pravidelný spánkový režim.
- Vyvětraná místnost.
- Usínání pře 23. hodinou.
- Odpolední zdřímnutí pouze v případě, že nabrání spánku nočnímu.
- Po polovině těhotenství není vhodný spánek na zádech
- Poloha na břiše není vhodná a při zvětšujícím se bříšku ani možná.
Poloha na zádech
Není ideální především ke konci těhotenství, neboť děloha tlačí nejen na páteř, ale i vnitřní orgány. Může tak docházet k poruchám krevního oběhu, mohou se objevit hemoroidy a také svaly jsou velice namáhány.
Pitný režim
Vyhýbejte se pití kávy a čaje ve večerních hodinách, způsobuje to časté močení v průběhu noci, které také narušuje váš pravidelný spánek. Základem je pravidelný pitný režim, ve kterém se objeví především voda, neslazené ovocné šťávy nebo čaje.
Dobrý pomocník
Dobrým pomocníkem pro kvalitní spánek se může stát polštář na spaní.
Je to polštář, který je speciálně tvarovaný a je vhodný nejen pro spánek, ale i relaxaci či sezení u televize. Jeho předností je, že podpírá vaše rostoucí bříško, pomáhá ulevovat namáhané páteři a tělu poskytne tolik potřebnou oporu.
Tento polštář také využijete v období kojení.
Pomůže i cvičení
Patříte – li mezi ženy, které mají, v období těhotenství, problémy s kvalitním spánkem, zkuste pravidelně cvičit. Tím zajistíte dostatečnou krevní cirkulaci a pomůžete zredukovat noční křeče, které se mohou objevovat v nohou. Cvičení však není vhodné těsně před spaním, neboť se díky němu zvyšuje hladina adrenalinu v těle a opět se vám bude hůře usínat.
Zanechte komentář
You must be logged in to post a comment.